Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL108M050HKJRR
SL108M050HKJRR
SL108M050HKJRR NextGen Components
SL108M050HKJRR.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V 10K HRS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 22 mOhms
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL108M050HKJRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V 10K HRS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 22 mOhms.