Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL188M6V3HGGRR
SL188M6V3HGGRR
SL188M6V3HGGRR NextGen Components
SL188M6V3HGGRR.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V 10K HRS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 38 mOhms
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL188M6V3HGGRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V 10K HRS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 38 mOhms.