Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL338M016HJKRR
SL338M016HJKRR
SL338M016HJKRR NextGen Components
SL338M016HJKRR.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V 10K HRS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 18 mOhms
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL338M016HJKRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V 10K HRS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 18 mOhms.