Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL338M016HKHRR
SL338M016HKHRR
SL338M016HKHRR NextGen Components
SL338M016HKHRR.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V 10K HRS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 21 mOhms
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL338M016HKHRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V 10K HRS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 21 mOhms.