Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL398M6V3HJHRR
SL398M6V3HJHRR
SL398M6V3HJHRR NextGen Components
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V 10K HRS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 25 mOhms
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL398M6V3HJHRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V 10K HRS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 25 mOhms.