Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL567M016HFGRR
SL567M016HFGRR
SL567M016HFGRR NextGen Components
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 560UF 20% 16V 10K HRS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 59 mOhms
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL567M016HFGRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 560UF 20% 16V 10K HRS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 59 mOhms.