Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL827M016HFHRR
SL827M016HFHRR
SL827M016HFHRR NextGen Components
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V 7K HRS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 41 mOhms
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL827M016HFHRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V 7K HRS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 41 mOhms, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm).