Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SL827M063HKJRR
SL827M063HKJRR
SL827M063HKJRR NextGen Components
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V 10K HRS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 25 mOhms
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL827M063HKJRR NextGen Components
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V 10K HRS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 25 mOhms, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm).