Produkte > ERP POWER, LLC > SLM160W-1.0-160-ZA
SLM160W-1.0-160-ZA ERP Power, LLC
SLM-Series-1-pager.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.52" H (101.6mm x 50.8mm x 38.5mm)
Voltage - Output: 129 ~ 160V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cULus
Ratings: IP66
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 120VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 160 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLM160W-1.0-160-ZA ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,, Packaging: Box, Features: OTP, SCP, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.52" H (101.6mm x 50.8mm x 38.5mm), Voltage - Output: 129 ~ 160V, Type: Constant Current, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cULus, Ratings: IP66, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 120VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 160 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote SLM160W-1.0-160-ZA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLM160W-1.0-160-ZA Hersteller : ERP SLM_Series_1_pager-2487110.pdf LED Power Supplies 120 to 277 Vac, 90% efficiency, Rectangular Metal Case, 0-10V dimming, 1-100% dim range, 160.0 W max, 1000 mA Iout, 160 V max Vout, with 12 V/100 mA auxiliary output