Produkte > OSLO SWITCH > SLM2A250V1M9CD
SLM2A250V1M9CD
SLM2A250V1M9CD Oslo Switch
s-series-tech-sheet.pdf
Hersteller: Oslo Switch
Description: SWITCH PB SPST-NC 10A 250VAC
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal): 250 VAC
Actuator Type: Square, Button
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.94mm x 22.35mm
Color - Actuator/Cap: Red
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 14 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLM2A250V1M9CD Oslo Switch
Description: SWITCH PB SPST-NC 10A 250VAC, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST-NC, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Neon, Red, Illumination Voltage (Nominal): 250 VAC, Actuator Type: Square, Button, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.94mm x 22.35mm, Color - Actuator/Cap: Red, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 14 V.
Weitere Produktangebote SLM2A250V1M9CD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLM2A250V1M9CD Hersteller : CW Industries CWIndustries_10172023_s_series_tech_sheet.pdf Pushbutton Switches PB 250V BLK/RED CD