SLP1013V1-R170-R Eaton - Electronics Division
eaton-tlvr-white-paper-elx1160-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND, 170NH, 66A, SMT, 2 PADS
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.53mOhm
Current - Saturation (Isat): 53A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 170 µH
Current Rating (Amps): 72 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP1013V1-R170-R Eaton - Electronics Division
Description: IND, 170NH, 66A, SMT, 2 PADS, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.53mOhm, Current - Saturation (Isat): 53A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 170 µH, Current Rating (Amps): 72 A.