Produkte > KNOWLES CORPORATION > SLP102M200E7P3
SLP102M200E7P3
SLP102M200E7P3 Knowles Corporation
SLP.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 1000uF; 200VDC; 30x40mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 30x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SLP
Operating current: 2.3A
Height: 40mm
Diameter: 30mm
Terminal pitch: 10mm
Kind of capacitor: low ESR
ESR value: 199mΩ
auf Bestellung 3725 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP102M200E7P3 Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 1000uF; 200VDC; 30x40mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SNAP-IN, Capacitance: 1mF, Operating voltage: 200V DC, Body dimensions: 30x40mm, Tolerance: ±20%, Service life: 3000h, Operating temperature: -25...105°C, Manufacturer series: SLP, Operating current: 2.3A, Height: 40mm, Diameter: 30mm, Terminal pitch: 10mm, Kind of capacitor: low ESR, ESR value: 199mΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP102M200E7P3 SLP102M200E7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200V 20% 105C
auf Bestellung 2118 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLP102M200E7P3 SLP102M200E7P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Mindestbestellmenge: 2
SLP102M200E7P3 SLP102M200E7P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200V 20% 105C