SLP152M160E4P3
SLP152M160E4P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 160 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP152M160E4P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Weitere Produktangebote SLP152M160E4P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP152M160E4P3 SLP152M160E4P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP-15028.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 160V 20% 105C
Produkt ist nicht verfügbar
SLP152M160E4P3 SLP152M160E4P3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SLP-3081773.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 160V 20% 105C