Produkte > KNOWLES CORPORATION > SLP181M250A1P3
SLP181M250A1P3
SLP181M250A1P3 Knowles Corporation
SLP.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 180uF; 250VDC; 22x25mm
Mounting: SNAP-IN
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 250V DC
Operating temperature: -25...105°C
Capacitance: 180µF
Terminal pitch: 10mm
Operating current: 0.88A
Body dimensions: 22x25mm
Diameter: 22mm
Height: 25mm
ESR value: 1106mΩ
Service life: 3000h
Manufacturer series: SLP
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP181M250A1P3 Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 180uF; 250VDC; 22x25mm, Mounting: SNAP-IN, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 250V DC, Operating temperature: -25...105°C, Capacitance: 180µF, Terminal pitch: 10mm, Operating current: 0.88A, Body dimensions: 22x25mm, Diameter: 22mm, Height: 25mm, ESR value: 1106mΩ, Service life: 3000h, Manufacturer series: SLP, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP181M250A1P3 SLP181M250A1P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 180uF 250V 20% 105C
auf Bestellung 2907 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLP181M250A1P3 SLP181M250A1P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.106Ohm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 250 V