SLP393M010E7P3
SLP393M010E7P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 39000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.79 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.74 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP393M010E7P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 39000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.79 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.74 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLP393M010E7P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP393M010E7P3 SLP393M010E7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 39000uF 10V 20% 105C