SLP393M016H7P3
SLP393M016H7P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 39000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.38 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP393M016H7P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 39000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.38 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLP393M016H7P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP393M016H7P3 SLP393M016H7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 39000uF 16V 20% 105C