SLP820M385A3P3
SLP820M385A3P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 82UF 20% 385V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.046Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 385 V
Ripple Current @ Low Frequency: 520 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 764.4 mA @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP820M385A3P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 82UF 20% 385V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 4.046Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 385 V, Ripple Current @ Low Frequency: 520 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 764.4 mA @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLP820M385A3P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP820M385A3P3 SLP820M385A3P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP-15028.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 82uF 385Volts
Produkt ist nicht verfügbar
SLP820M385A3P3 SLP820M385A3P3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 82uF 385V