SLP821M100A3P3
SLP821M100A3P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 324mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP821M100A3P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 324mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.09 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLP821M100A3P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP821M100A3P3 SLP821M100A3P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 105C