Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > SLPIRA16CPNB3
SLPIRA16CPNB3
SLPIRA16CPNB3 Amphenol Industrial
surlok_plus_series_ic_10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, INLINE RECEPTACLE, 5.7MM, 16MM CRIMP, PANEL MOUNT W/ FLANGE, NON-SEALED, BLACK, 120 KEYWAY
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRA16CPNB3 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: male, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Mechanical mounting: for panel mounting, Electrical mounting: crimped, Colour: black, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 3, Operating temperature: -40...105°C.
Weitere Produktangebote SLPIRA16CPNB3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRA16CPNB3 Hersteller : AMPHENOL SLPIRA16CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; crimped
Type of connector: DC supply
Kind of connector: male
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Mechanical mounting: for panel mounting
Electrical mounting: crimped
Colour: black
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 3
Operating temperature: -40...105°C