SLPIRC50CPNR2
SLPIRC50CPNR2 Amphenol Industrial Operations
SurLok%20Plus%20Brochure.pdf
Packaging: Bag
Color: Red
Termination: Crimp
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRC50CPNR2 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped, Operating temperature: -40...105°C, Mechanical mounting: for panel mounting, Kind of connector: male, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 50mm2, Contact size: 10.3mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 300A, Rated voltage: 1kV, Polarisation: 2, Colour: red, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Connectors application: for battery storage systems.
Weitere Produktangebote SLPIRC50CPNR2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRC50CPNR2 SLPIRC50CPNR2 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, INLINE RECEPTACLE, 10.3MM, 50MM , CRIMP, PANEL MOUNT W/ FLANGE, NON-SEALED, RED, 60 KEYWAY
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIRC50CPNR2 Hersteller : AMPHENOL SLPIRC50CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 50mm2
Contact size: 10.3mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 300A
Rated voltage: 1kV