SLPIRC50CPSB0
SLPIRC50CPSB0 Amphenol Industrial Operations
SurLok%20Plus%20Brochure.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: 10.3MMSURLOK PLUS RECEPTACLE PAN
Packaging: Bulk
Color: Black
Wire Gauge: 1/0 AWG
Terminal Type: Female, Receptacle (Socket)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRC50CPSB0 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped, Operating temperature: -40...105°C, Mechanical mounting: for panel mounting, Kind of connector: male, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 50mm2, Contact size: 10.3mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 300A, Rated voltage: 1kV, Polarisation: 0, Colour: black, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Connectors application: for battery storage systems.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRC50CPSB0 SLPIRC50CPSB0 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10.pdf Heavy Duty Power Connectors 10.3MM SL+ Rect Pnl Crimp 50mm sq, black
auf Bestellung 137 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPIRC50CPSB0 Hersteller : AMPHENOL SLPIRC50CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped
Operating temperature: -40...105°C
Mechanical mounting: for panel mounting
Kind of connector: male
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 50mm2
Contact size: 10.3mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 300A
Rated voltage: 1kV