SLPX151M385A5P3
SLPX151M385A5P3 Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.33Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 385 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.12 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.65 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX151M385A5P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.33Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 385 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.12 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.65 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX151M385A5P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX151M385A5P3 SLPX151M385A5P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX-32478.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 385V