SLPX332M063C3P3
SLPX332M063C3P3 Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.43 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX332M063C3P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.43 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX332M063C3P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX332M063C3P3 SLPX332M063C3P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0012506074_1-2540184.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 63V 20% 85C