Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX391M200A3P3
SLPX391M200A3P3
SLPX391M200A3P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 200V 20% 85C
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX391M200A3P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 510mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.73 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.54 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX391M200A3P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX391M200A3P3 SLPX391M200A3P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 510mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.73 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.54 A @ 20 kHz