SLPX392M080E5P3
SLPX392M080E5P3 Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.63 A @ 20 kHz
auf Bestellung 1095 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX392M080E5P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.63 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX392M080E5P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX392M080E5P3 SLPX392M080E5P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX-32478.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 80V 20% 85C