SLPX471M400E4P3
SLPX471M400E4P3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
SLPX-3081876.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400V 20%
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX471M400E4P3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.69 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX471M400E4P3 SLPX471M400E4P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400V 20%
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPX471M400E4P3 SLPX471M400E4P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.69 A @ 20 kHz