SLPX472M100E9P3
SLPX472M100E9P3 Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 56mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.26 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.58 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX472M100E9P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 56mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.26 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.58 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX472M100E9P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX472M100E9P3 SLPX472M100E9P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX-3081876.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 100V 20% 85C