SLPX473M010C9P3
SLPX473M010C9P3 Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.23 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX473M010C9P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.23 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX473M010C9P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX473M010C9P3 SLPX473M010C9P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX-32478.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 47000uF 10V 20% 85C