SLPX563M016H4P3
SLPX563M016H4P3 Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 56000UF 20% 16V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.69 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.61 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3247 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX563M016H4P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 56000UF 20% 16V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.69 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.61 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote SLPX563M016H4P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX563M016H4P3 SLPX563M016H4P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0012506074_1-2540184.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 56000uF 16V 20% 85C