Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX682M063E7P3
SLPX682M063E7P3
SLPX682M063E7P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 63V 20% 85C
auf Bestellung 1782 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX682M063E7P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 59mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.69 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX682M063E7P3 SLPX682M063E7P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 59mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.69 A @ 20 kHz
auf Bestellung 169 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SLPX682M063E7P3 SLPX682M063E7P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 63V 20% 85C