Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX822M063E4P3
SLPX822M063E4P3
SLPX822M063E4P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 8200uF 63V 20% 85C
auf Bestellung 723 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX822M063E4P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 49mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.12 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.4 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX822M063E4P3 SLPX822M063E4P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 8200uF 63V 20% 85C
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPX822M063E4P3 SLPX822M063E4P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 49mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.12 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.4 A @ 20 kHz