Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SLS120J100A-ISBTH
SLS120J100A-ISBTH
SLS120J100A-ISBTH Luminus Devices Inc.
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: DIODE MOD SIC 1200V 100A SOT-227
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: SOT-227
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 1.2 kV
auf Bestellung 5 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLS120J100A-ISBTH Luminus Devices Inc.
Description: DIODE MOD SIC 1200V 100A SOT-227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: SOT-227, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 1.2 kV.
Weitere Produktangebote SLS120J100A-ISBTH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLS120J100A-ISBTH SLS120J100A-ISBTH Hersteller : Sanan Semiconductor Diode Modules 1200V 100A, SOT-227, Industrial Grade