Produkte > SEMTECH > SM1231E915A
SM1231E915A
SM1231E915A Semtech
sm1231_user-guide-1277467.pdf
Hersteller: Semtech
RF Modules SX1231 915MHZ RF MOD
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM1231E915A Semtech
Description: RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD, Packaging: Box, Package / Case: Module, Sensitivity: -120dBm, Mounting Type: Surface Mount, Frequency: 915MHz, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.6V, Power - Output: 17dBm, Data Rate: 300kbps, Current - Receiving: 16mA, Current - Transmitting: 16mA ~ 95mA, Antenna Type: Antenna Not Included, Utilized IC / Part: SX1231, Modulation: FSK, GFSK, GMSK, MSK, OOK, RF Family/Standard: General ISM < 1GHz, Serial Interfaces: SPI, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote SM1231E915A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM1231E915A SM1231E915A Hersteller : Semtech Corporation lWPNMeJClEs8Zvyu7AlDlKSyZqhYdVpQzFLVfUp.EXs Description: RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
Packaging: Box
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 915MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.6V
Power - Output: 17dBm
Data Rate: 300kbps
Current - Receiving: 16mA
Current - Transmitting: 16mA ~ 95mA
Modulation: FSK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
RF Family/Standard: General ISM < 1GHz