SM5S18CA
SM5S18CA Yenyo Technology
SM5S Series ATR2.pdf
Hersteller: Yenyo Technology
Description: TVS 3600W DIODE 18VWM Bi-Dir DO-
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 123A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: DO-218AB
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 3600W (3.6kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM5S18CA Yenyo Technology
Description: TVS 3600W DIODE 18VWM Bi-Dir DO-, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 123A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: DO-218AB, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 3600W (3.6kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.