SM8S12CAH
SM8S12CAH Eaton - Electronics Division
eaton-sm8s-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1060-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-218AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 332A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Supplier Device Package: DO-218AB
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S12CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 332A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: DO-218AB, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SM8S12CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM8S12CAH SM8S12CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton_sm8s_automotive_tvs_diode_power_esd_suppress-2511066.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, SM8S FAMILY, 12Vdc, Bi-d