Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SM8S17AL00S017
SM8S17AL00S017
SM8S17AL00S017 NextGen Components
SM8S17AL00S017.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: Tvs Diode Uni 17V 27.6VC DO218AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 239A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17V
Supplier Device Package: DO-218AB (SMCJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.6V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S17AL00S017 NextGen Components
Description: Tvs Diode Uni 17V 27.6VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 239A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17V, Supplier Device Package: DO-218AB (SMCJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 18.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.6V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.