Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SM8S33CAL0SL33
SM8S33CAL0SL33
SM8S33CAL0SL33 NextGen Components
SM8S33CAL0S033.pdf?rlkey=vy9c8dbbyxqiejwldonedkta6&st=hzhn7ong&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: Tvs Diode Bi 33V 53.3VC DO218AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 124A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-218AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S33CAL0SL33 NextGen Components
Description: Tvs Diode Bi 33V 53.3VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 124A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-218AB (SMCJ), Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.