Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SM8S36CAL0SL36
SM8S36CAL0SL36
SM8S36CAL0SL36 NextGen Components
SM8S36CAL0S036.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: Tvs Diode Bi 36V 58.1VC DO218AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 114A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-218AB (SMCJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S36CAL0SL36 NextGen Components
Description: Tvs Diode Bi 36V 58.1VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 114A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-218AB (SMCJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.