Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > SMA3EZ12D5-TP
SMA3EZ12D5-TP
SMA3EZ12D5-TP Micro Commercial Co
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER DO214AA
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 4.5 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 9.1 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMA3EZ12D5-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER DO214AA, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 4.5 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Power - Max: 3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 9.1 V.