SMA6F60AH
SMA6F60AH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 600W, 70.6V, 5%, UNIDIRECTIONAL,
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-221AC, SMA Flat Leads
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: Thin SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 67.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMA6F60AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 600W, 70.6V, 5%, UNIDIRECTIONAL,, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AC, SMA Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: Thin SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 67.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMA6F60AH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMA6F60AH SMA6F60AH Hersteller : Taiwan Semiconductor ESD Suppressors / TVS Diodes 600W, 70.6V, 5%, Unidirectional, TVS