Produkte > YENYO TECHNOLOGY > SMA6J60A-A
SMA6J60A-A
SMA6J60A-A Yenyo Technology
SMA6J%20SERIES%20A.pdf
Hersteller: Yenyo Technology
Description: TVS 600W DIODE 60VWM Uni-Dir DO-
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMA6J60A-A Yenyo Technology
Description: TVS 600W DIODE 60VWM Uni-Dir DO-, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.