Produkte > YENYO TECHNOLOGY > SMAF170A-A
SMAF170A-A
SMAF170A-A Yenyo Technology
SMAF-A SERIES A.pdf
Hersteller: Yenyo Technology
Description: TVS 400W DIODE 170VWM Uni-Dir SM
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.45A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: SMA-FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 400W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAF170A-A Yenyo Technology
Description: TVS 400W DIODE 170VWM Uni-Dir SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AC, SMA Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.45A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: SMA-FL, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.