SMAJ26AH
SMAJ26AH Taiwan Semiconductor Corporation
SMAJH SERIES_A2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1663 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ26AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ26AH SMAJ26AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMAJH SERIES_A2102.pdf eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 30.4V, 5%, Unidirectional, TVS
auf Bestellung 1415 Stücke:
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Power - Peak Pulse: 400W
SMAJ26AH SMAJ26AH Hersteller : Eaton Electronics SMAJH SERIES_A2102.pdf eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 26V
SMAJ26AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 28.9÷31.9V; 9.5A; unidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 26V
Breakdown voltage: 28.9...31.9V
Max. forward impulse current: 9.5A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Application: automotive industry
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 28.9V; 9.5A; unidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 26V
Breakdown voltage: 28.9V
Tolerance: ±5%