SMAJ36A-13 Diodes Incorporated
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ36A-13 Diodes Incorporated
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote SMAJ36A-13
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMAJ36A-13 | Hersteller : Diodes Incorporated |
ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 36V |