SMAJ40A-A
SMAJ40A-A Yenyo Technology
SMAJ%20SERIES%20A.pdf
Hersteller: Yenyo Technology
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ40A-A Yenyo Technology
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.