SMAJ6.5A-13
SMAJ6.5A-13 Diodes Incorporated
SMAJ5.0%20170%20C%20A.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 35.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ6.5A-13 Diodes Incorporated
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 35.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.22V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote SMAJ6.5A-13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ6.5A-13 SMAJ6.5A-13 Hersteller : Diodes Incorporated SMAJ5.0%20170%20C%20A.pdf Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ6.5A-13 SMAJ6.5A-13 Hersteller : Diodes Incorporated ds19005-1164425.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 6.5V