SMAJ8.5CAHM2G
SMAJ8.5CAHM2G Taiwan Semiconductor Corporation
SMAJ%20SERIES_U2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ8.5CAHM2G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 9.44V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SMAJ8.5CAHM2G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ8.5CAHM2G SMAJ8.5CAHM2G Hersteller : Taiwan Semiconductor TWSC_S_A0006183832_1-2522597.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 9.9V 5% Bidirec tional TVS