Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > SMB3EZ120D5-TP
SMB3EZ120D5-TP
SMB3EZ120D5-TP Micro Commercial Co
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 120 V
Impedance (Max) (Zzt): 300 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 91.2 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMB3EZ120D5-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 120 V, Impedance (Max) (Zzt): 300 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Power - Max: 3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 91.2 V.