Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ140AL0S0PB
SMBJ140AL0S0PB
SMBJ140AL0S0PB NextGen Components
SMBJ140AL0S0PB.pdf?rlkey=yq0j63somby0zivpo87otbrpk&st=ybvs1jp6&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 140VWM 2.65A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.65A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 140V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 226.8V
Power - Peak Pulse: 600W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ140AL0S0PB NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 140VWM 2.65A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.65A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 140V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 155V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 226.8V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.