Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ140CALS0EB
SMBJ140CALS0EB
SMBJ140CALS0EB NextGen Components
SMBJ140CALS0EB.pdf?rlkey=5ebemaudqp4d07ebv8hot0hsc&st=bsihp17a&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 140VWM 2.65A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.65A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 140V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 226.8V
Power - Peak Pulse: 600W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ140CALS0EB NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 140VWM 2.65A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.65A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 140V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 155V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 226.8V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.